خانه / اخبار / ‍ آزادی با وثیقه ۲۰ میلیون تومانی جواد احمدی یئکانلی ؛ تلاش برای پرونده سازی جدید علیه عباس لسانی!

‍ آزادی با وثیقه ۲۰ میلیون تومانی جواد احمدی یئکانلی ؛ تلاش برای پرونده سازی جدید علیه عباس لسانی!

اؤیرنجى : آقای جواد احمدی یئکانلی امروز دوشنبه مورخ ۱۳۹۹/۴/۹ طبق احضاریه ای که روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۴/۸ دریافت کرده بوده‌اند، به اداره پلیس و امنیت شهرستان خوی مراجعه نموده اند. 

طبق اظهارات آقای احمدی برخورد ماموران امنیتی با وی تند و همراه با هتاکی و استفاده از الفاظ رکیک بوده است که آقای احمدی با یادآوری غیرقانونی و غیر اخلاقی بودن رفتار مامورین اظهار داشته اند که حتی احضار ایشان بدون حکم قضایی عملی خارج از چارچوب قانون می باشد. و ارگان های انتظامی و امنیتی تنها به عنوان ضابط قضایی همراه با حکم قاضی حق دستگیری دارند. همچنین بازجویان آقای احمدی با اشاره به مراسم برگزار شده در قلعه ی بابک در سال ۹۷ از ایشان در خصوص اعلان فراخوان از جانب آقای لسانی سوال کرده و به طریقی در صدد تهیه ی ملزومات برای پرونده سازی جدیدی علیه آقای لسانی بودند. آقای احمدی در پاسخ با اشاره به اینکه علی رغم گذشت دو سال هنوز مدرکی در جهت اتهام انتسابی به آقای لسانی ندارید خاطرنشان کردند که با اراده ی شخص خودشان در قلعه ی بابک حضور داشته اند.

پس از بازجویی مامورین امنیتی پرونده ی آقای احمدی یئکانلی را به دادگاه ارجاع دادند. آقای احمدی یئکانلی توسط رئیس شعبه ی سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خوی آقای علیزاده با اتهام “تشویش اذهان عمومی از طریق پخش احضاریه در فضای مجازی و دعوت به شرکت در همایش قلعه ی بابک”  تفهیم اتهام شده و با قرار وثیقه ی ۲۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شدند.

بیشتر بخوانید

تورک ستیزی پایانی ندارد ؛ تغییر نام روستای “کؤینک” ابهر به ” کوی نیک”!

اؤیرنجى : اشغالگران و استعمارگران حاکم بر سرزمینمان آزربایجان در طی حاکمیت صد ساله خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *