دوشنبه - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / ‍ آزادی برای عباس لسانی همچنان بر دیوارهای اردبیل ؛ هزاران پوستر و برچسبِ جدید توزیع شد + فایل گیف

‍ آزادی برای عباس لسانی همچنان بر دیوارهای اردبیل ؛ هزاران پوستر و برچسبِ جدید توزیع شد + فایل گیف

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل شامگاه چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ یکبار دیگر با چاپ و نصب هزاران پوستر و پلاکارتهای حمایتی از عباس لسانی در سطح این شهر، اعتراض خود را به ربوده شدن این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی ربوده شده توسط شوونیسم فارس و شرایط نامعلوم نگهداری او ابراز کردند.

علی رغم بازداشتها و تفتیش‌های سرزده نیروهای امنیتی از منازل و محل کار فعالین ملی اردبیل این چندین باری است که فعالین این شهر در سطح گسترده اقدام به نصب پوستر و برچسبهای حمایتی از عباس لسانی را کرده‌اند.

نیروهای امنیتی اردبیل چند روز پیش عنوان کرده بودند که حجم توزیع پوستر و برچسب‌،دیوارنویسی و دیوارگرافی به حدی رسیده که مردم عادی این شهر را متوجه این مسئله کرده و از اینرو این، موضوعِ این روزهای شورای تامین را شده است.

اعتراضها به ربوده شدن عباس لسانی در تهران و شهرهای دیگر آزربایجان نیز واکنش‌های زیادی به همراه داشته است.در این شهرها نیز اعتراضات با دیوار نویسی و نصب پوسترهای حمایتی در سطح گسترده دنبال می شود.

کمپین ویدیوهای ۳۰ ثانیه‌ نیز ، با عنوان درخواست آزادی برای زندانیان سیاسی و اعتراض به شرایط نگران‌کننده بازداشت عباس لسانی با پیوستن شمار زیادی از شهروندان آزربایجانی به این کمپین توجه خبرگزاری‌های مختلف، فعالین و نهادهای حقوق بشری و احزاب رسمی کشورهای تورک را نیز بهمراه داشته است.

فعالین ملی تورک ساکن اروپا و آمریکا نیز با در دست داشتن بنرهای اعتراضی و با راه اندازی تجمعاتی در محل منتهی به ارگانهای بین‌الملل، خواستار آزادی عباس لسانی و دیگر زندانیان سیاسی آزربایجان را شده‌اند.

عباس لسانی یک ماه پیش و در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۷ در حالی که جهت شرکت در جلسه دادرسی یکی از پرونده‌هایش به شعبه‌۲ انقلاب تبریز رفته بود پس از اتمام جلسه و در محل دادگاه توسط نیروهای امنیتی ربوده شده و به بازداشتگاه ادراه اطلاعات اردبیل منتقل شد.

پیگیری‌های خانواده و فعالین مدنی آزربایجانی از مراجع قضایی اردبیل هنوز روشنگری آنها نسبت به اتهامات انتسابی و احتمالی علیه لسانی را سبب نگردیده است. در این بین اظهارات جنجالی ، جانبدارانه و حیرت‌انگیز یکی از مسئولین دادسرا هم باعث خشم جامعه مدنی آزربایجان را گشته است.

بیشتر بخوانید

پسر محمدرضا عارف به عنوان ژن خوب ؛ پست جدید گرفت !

اؤیرنجى: حمیدرضا عارف فرزند محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید به عنوان عضو شورای مشورتی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *