خبر فوری
خانه / اخبار / ‍ آوارهای بجا مانده از خانه ریحانه آذربایجان + ویدئو

‍ آوارهای بجا مانده از خانه ریحانه آذربایجان + ویدئو

آوارهای بجا مانده از خانه ریحانه آذربایجان؛
«باشین ساغ اولسون آذربایجان،یاسیمیزی اٶزوموز توتاریق!».

در تصاویر جدید ویدیویی که دیروز چهار‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹٨ از روستای ورنکش میانه از جمله خانه پدری زهرا عابدی(معروف به ریحانه آذربایجان) دانش‌آموز ۹ ساله‌ی تورکی که پس از مرگش در زلزله اخیر آزربایجان سر زبانها افتاده مشاهده میگردد؛ علی‌رغم ادعاها مبنی بر اتمام عملیات آواربرداری هنوز اقدام مٶثری در این زمینه صورت نگرفته است.

پس از زلزله اخیر آزربایجان فردین الهیاری مجری برنامه کندیمیزِ شبکه سهند با بازنشر ویدیویی از دختری که جسورانه در مقابل دوربین سیمای آزربایجان شرقی و با لحنی حیرت‌انگیز برعلیه محرومیتها و تبعیضات آموزشی در محل تولدش سخن میگفت اعلام کرد ریحانه شیرین زبان و دوستش همراه مطالبه‌ها و آرزوهایش زیر خروارها دفن شد!

تراژدی این داستان غم‌انگیز زمانی تکمیل گردید که پدرش فریاد میکشید: دخترم را زنده بیرون آورده و پس از انتقال به بیمارستان بدلیل نبود کپسول اکسیژن و پزشک معالج از دست دادم.

در ویدیوی دیگری که از مراسم سوگواری زهرا منتشر شده خانمی می‌گوید: “نامم هاجر میرزایی ورنکشی است و این فیلم را هرجا خواستید منتشر کنید. می‌گوید باید بمیریم تا سراغ ما بیایید!!”

خانم میرزایی می‌ افزاید: اگر درمانگاه داشتیم این بچه‌ نمی‌مرد. الان برای چه آمده‌اند؟!

آقای عابدی پدر زهرا درجواب خانم میرزایی که از او توضیح میخواهد، می‌گوید:” آخه از کجایش بگویم!
بچه‌ام را بردم بیمارستان.بغلم بود، زنده کشیده بودمش بیرون. درمانگاه امکانات نداشت، دکتر هم نبود.نیم ساعت بعد آمد/دیر شده بود…”

امروز سردر محل تولد زهرا بنر سیاه رنگی از فعالین مدنی اردبیلی نصب گردیده که در آن نوشته شده:” باشین ساغ اولسون آزربایجان-یاسیمیزی‌ اٶزوموز توتاریق« سرت به سلامت آزربایجان-سوگمان را هم خودمان می گیریم!»”.

زهرا عابدی که امروز در شبکه‌های اجتماعی و سراسری از آن به عنوان قهرمان مطالبه‌گری یاد میشود اسمش به اشتباه ریحانه درج شده است. ریحانه قربانی دختر کنار دستی زهراست که او نیز متاسفانه در این زلزله جان خود را از دست داده است.

بیشتر بخوانید

مجسمه‌ فردوسی در ماکو همزمان با اعتراضات جهانی علیه نژادپرستی برچیده شد + ویدئو

اؤیرنجى : مجسمه ابولقاسم‌ فردوسی شاعر زن ستیز و نژادپرست فارس که پیش از این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *