خانه / اخبار / ‍ احضار محمد گونیلی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی به شعبه ۲۶ بیدادگاه تجدید نظر!

‍ احضار محمد گونیلی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی به شعبه ۲۶ بیدادگاه تجدید نظر!

اؤیرنجى : بر اساس ابلاغیه‌ای که روز شنبه ۵ بهمن ماه ۹۸ که از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضاییه (ثنا) برای آقای گونیلی، وکیل و فعال ملی-مدنی آزربایجانی ارسال گردیده‌، از وی خواسته شده‌است، در ساعت ۰۹:۳۰ تاریخ ۲۴ بهمن ماه جهت رسیدگی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی در شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی حاضر شود.

پیشتر روز سه شنبه ۲۶ آذر ماه ۹۸ همزمان با برگزاری دومین جلسه رسیدگی به اتهامات آقای گونیلی این فعال آزربایجانی ساکن تبریز را از بابت اتهام« فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از طریق انتشار اکاذیب و مطالب قومگرایانه در فضای مجازی» از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی احراری به شش ماه حبس تعزیری به صورت شفاهی محکوم گردیده بود.

یک منبع مطلع‌ با اشاره به اینکه جلسات رسیدگی به اتهامات دیگر آقای گونیلی از قبیل ارتباط و همکاری با دول مورد خصم و در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه به افراد فاقد صلاحیت با پوشش مامورین دولت در دادگاه بدوی کماکان ادامه دارد، گفت: پنجمین جلسه رسیدگی به این اتهامات در تاریخ ۳۰ دی ماه برگزار شده است.

لازم به یادآوری است در تاریخ ۳ بهمن ماه سال گذشته آقای محمد گونیلی که در حال تحقیق درباره پرونده قتل خانم زهرا نوید پور به منظور بر عهده گرفتن پرونده ایشان بودند که در پی تماس شخصی با هویت نامعلوم به منظور دریافت اطلاعاتی در این خصوص راهی ملکان می شود و در تاریخ ۴ بهمن ماه همان سال توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت می شود. همچنین بعد از دستگیری و بازداشت این فعال حرکت ملی، با حکم قضایی کانون وکلای مرکز اطلاعات آقای گونیلی را از لیست خود حذف و پروانه وکالت ایشان را باطل کرده است.

لازم به اشاره است این فعال حرکت ملی بعد از تحمل بیش از ۱۱ ماه بازداشت و انواع شکنجه جسمی و روانی در تاریخ شنبه ۲۵ آبان ماه سال ۹۸ با قرار وثیقه سنگین ۸۵۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده است.

بیشتر بخوانید

پرتاب ماهواره مخابراتی “تورک ست ۵A” تا دو ماه آینده به فضا توسط ترکیه

اؤیرنجى : ترکیه ماهواره مخابراتی نسل پنجم «تورک‌ست ۵A» را تا دو ماه آینده به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *