جمعه - ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / ‍ ارسال پرونده علیرضا فرشی به مراجع حقوق بشری توسط جمعیت حقوق بشری ارک

‍ ارسال پرونده علیرضا فرشی به مراجع حقوق بشری توسط جمعیت حقوق بشری ارک

 

اؤیرنجى : جمعیت حقوق بشر آزربایجان “ارک” پرونده علیرضا فرشی فعال ملی مدنی آذربایجانی محبوس در زندان تهران بزرگ را به ساز مان ملل متحد و گزارشگر ویژه سازمان ملل در أمور ایران ، عفو بین الملل و دیگر سازمان های بین المللی حقوق بشر در قالب گزارش به زبان انگلیسی ارسال نمود.

در متن گزارش ارسالی از چگونگی دستگیری علیرضا فرشی در چندین مرحله ، رفتار مقامات قضائی با ایشان ، و صدور احکام خود سرانه توسط دادگاه انقلاب وشکنجه های متعدد که منجر به آسیب دیدگی چشم چپ و گردن ایشان گشته و نهایتا باعث از بین رفتن چشم ایشان شده ، توضیح داده شده است.

جمعیت حقوق بشر آزربایجان «ارک» از همه سازمانهای حقوق بشری بین المللی خواسته است که از جمهوری اسلامی ایران بخواهند که به بازداشت و زندانی کردن فعالین مدنی آذربایجان از جمله علیرضا فرشی پایان دهد .

علیرضا فرشی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی “به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۸ ماه حبس تعزیری و بدلیل داشتن سابقه کیفری و لزوم تخصیص مجازات تکمیلی به ۲سال محرومیت از عضویت در دستجات و احزاب و گروهها و ۲ ماه بمدت ۴ ساعت در روز به کار در بخش بازیافت شهرداری شهر تهران توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محکوم شده است.

بیشتر بخوانید

دادگاه دانمارک یک جاسوس رژیم ایران را به ۷ سال حبس محکوم کرد.

  اؤیرنجى : دادگاه عالی دانمارک تقاضای فرجام خواهی یک شهروند نروژی ایرانی تبار را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *