پنج شنبه - ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / ‍ از مکتب ائلچی بَی تا زندان رجائی‌شهر / جاوید نظمی

‍ از مکتب ائلچی بَی تا زندان رجائی‌شهر / جاوید نظمی

 

نپرسید دنیا به چه نیاز دارد؛ نپرسید دیگران درباره‌ی کاری که شما باید با زندگیتان انجام دهید چه فکر می‌کنند؛ بپرسید چه چیزی باعث بیداری و زنده شدنتان می‌شود چون دنیا بیش از هر چیز دیگری به مردان و زنانی نیاز دارد که بیدار و زنده شده‌اند. آنچه دنیا بدان نیاز دارد این است که مردم با خلوصی ذاتی طوری علایقشان را دنبال کنند که در زندگی دیگران نیز بهبودی ایجاد کند!

میشل بوتور /دگرگونی

ائلچی بَی قهرمانی بود مظلوم، این مظلومیت نه در مقابل دشمنان وطن بلکه در مقابل خودی ها بود . ذهنیتی که ائلچی بَی در آذربایجان شمالی می خواست بنا نهد بسیار بالاتر از سطح تفکر زمان خود بود . شاید همین موضوع در مورد دکتر لطیف حسنی نیز صدق کند ، دکتری که در زمان خود می توانست در بهترین دانشگاه های ایران تدریس کرده و جایگاهی بس بالاتر از این کسب کند ولی راه او راه ائلچی بَی و وطن بود . او مبارزه خود را در قبال همفکرانش با صداقت پیش برد ، قهرمانانه به مبارزه علنی و مطالبه حقوق ملت‌اش برخواست و مظلومانه مورد انواع هجمه ها چه از طرف حاکمیت و چه خودی ها قرار گرفت .

لطیف حسنی بیش از دوازده سال خود را در زندان ها و بازداشتگاه های ایران گذرانده و در این مدت با نوشتن مقاله هایی مبارزه خود را در میان بایکوت پوپولیست‌وار دوستانمان ادامه می‌دهد . دیروز عکس فوق را وقتی مشاهده کردم دوباره ایمانم به دکتر لطیف حسنی دوچندان شد .

به امید آزادی تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی که بدنبال تغییر هستند .

بیشتر بخوانید

جواد روحی نژاد ؛ انتقال فعال ملی آزربایجانی به زندان قوشاچای و مخالفت اداره اطلاعات با آزادی وی

اؤیرنجى : جواد روحی نژاد فعال ملی آزربایجانی اهل سایین قالا (شاهین دژ) توسط ماموران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *