چهارشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۸
خانه / اخبار / ‍ اعتراض هنری مدرن به بازداشت و روند دادرسی در پرونده عباس لسانی + ویدئو

‍ اعتراض هنری مدرن به بازداشت و روند دادرسی در پرونده عباس لسانی + ویدئو

اؤیرنجى: مصطفی پروین کنشگر و هنرمند اردبیلی تازه‌ترین پرفورمنس هنری خود را به بازداشت و روند دادرسی در پرونده عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل شوونیسم فارس اختصاص داد.

این پرفورمنس آرت که از ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ (همزمان با ساعت برگزاری دادگاه عباس لسانی در شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل) آغاز گردید، با قرار گرفتن و گردش پیاده در میادین و خیابانهای منتهی به گذرگاههای حوزه و مجتمع های قضایی تهران به وجهی که در دهانش روده‌ی حیوانی حمل میگردد ظاهر گردید.

این هنرمند ابتدا از تهران و مسیر خیابانهای (خیام- ۱۵خرداد سپهبدقرنی(فردوسی)- شریعتی) تهران را در مدت تقریبی ۵ساعت پیموده و پس از آن با حاضر شدن در اردبیل، صبح روز چهارشنبه نیز با ایستادن در جلوی درب ساختمان دادگاه انقلاب اردبیل(میدان بسیج) درحالی که حامل همان روده(گندیده) بود نظاره‌گر نمای کلی دادگاه گردیده و اقدام به تف کردن روده می‌کند.

وی سپس با روی گرداندن از صحنه به راه خود ادامه میدهد.
مصطفی پروین به منظور برقراری انتراکتیویته و تعامل با مخاطبان خاص و عام به ویژه قضات و مسئولین قضایی کشور، این اثر را به طور نمادین در حمایت از عباس لسانی فعال ملی و سیاسی آزربایجانی محبوس در زندان مرکزی اردبیل(که از ۶خردادماه در اعتراض به ممانعت مسئولین زندان از دسترسی او به خلاصه پرونده اش، دست به اعتصاب غذا زده است) به اجرا گذاشته است.

این اثر هنری، انتقادی و کاملا کنایی در استفاده سمبلیک هنرمند از روده گندیده، اکت‌ها و مجموعه هنجارهایش تحت نظم هدایت شده‌ای حول یک اندیشه، دربردارنده مضامین و مفاهیم فراوانی میباشد.

بیشتر بخوانید

اردوغان: اظهارات برخی مقامات ایران مرا ناراحت کرد.

اؤیرنجى : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پیش از سفر به روسیه گفت اظهارات برخی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *