خانه / آذربایجان / ‍ تداوم بی‌خبری مطلق از سرنوشت ۵ فعال ملی مدنی آزربایجان جنوبی در تبریز

‍ تداوم بی‌خبری مطلق از سرنوشت ۵ فعال ملی مدنی آزربایجان جنوبی در تبریز

اؤیرنجى : فعالین ملی مدنی آزربایجان جنوبی «رسول رضوی، حسین امیر هجری، حسین محمدیان، سعید سلطانی و بابک کیومرثی» که در جریان حمایت از عملیات آزادسازی «قاراباغ» و ارتش جمهوری آزربایجان در تبریز بازداشت شده بودند همچنان در بلاتکلیفی و بی‌خبری مطلق به‌سر می‌برند. 

حسین امیر هجری، رسول رضوی و حسین محمدیان، فعالین ملی مدنی آزربایجانی که از تاریخ ۲۶ مهر ماه ۹۹ توسط ماموران امنیتی ایران در شهر تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شده بودند از لحظه بازداشت تا بحال هیچ‌گونه تماسی با خانواده نداشته‌اند، از مکان نگهداری و وضعیت جسمانی این فعالین هیچ خبری بدست نیامده است.

دیگر فعالین آزربایجانی به نامهای سعید سلطانی و بابک کیومرثی که روز یکشنبه ۱۳ مهرماه ۹۹ در محل کار توسط نیروهای امنیتی در شهر جلفا بدون ارائه حکم دستگیر شده بودند نیز همچنان در بی‌خبری و بلاتکلیفی مطلق به سر می‌برند.

گفتنی است بازپرس شعبه ۱۶ بیدادگاه انقلاب تبریز به ریاست سید علی موسوی به علت عدم تکمیل پرونده از صدور قرار وثیقه برای آزادی فعالین امتناع می‌ورزد.

همچنین خانواده‌های فعالین بازداشت شده اظهار داشته‌اند علی‌رغم مراجعه به مقامات قضایی و امنیتی تاکنون از دلایل بازداشت و عنوان اتهامی فعالین هیچ اطلاعی داده نشده است که همین موضوع باعث تشدید نگرانیهای خانواده‌های فعالین شده است.

بیشتر بخوانید

۲۵نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان / سونیا چراغی

منشا خشونت علیه زنان تبعیض است. در بین زنان ایرانی، بیشترین قربانی تبعیض زنان اقلیت‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *