جمعه - ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اخبار / ‍ ترکیه آماده ارسال فضاپیمای بدون سرنشین به ماه می‌شود.

‍ ترکیه آماده ارسال فضاپیمای بدون سرنشین به ماه می‌شود.

اؤیرنجى: ترکیه اولین آزمایش موتور موشک هیبرید ملی و منحصر به فرد مورد استفاده در فضاپیمای بدون سرنشین را با موفقیت پشت سرگذاشت.

موتور موشک هیبرید ملی و منحصر به فرد مورد استفاده در فضاپیمای بدون سرنشینی که قرار است در سال ۲۰۲۳ در محدوده برنامه ملی فضایی به ماه ارسال شود ، اولین آزمایش خود را با موفقیت پشت سرگذاشت.

مصطفی وارانک ، وزیر صنعت و فناوری ترکیه اعلام کرد که مهندسان تورک تست اشتعال موتور موشک ترکیبی ملی و اصلی را با موفقیت انجام دادند.

مصطفی وارانک دیروز تاسیسات احتراق موتور راکت دلتا وی در شرکت تکنولوژی فضایی ، وابسته به سازمان صنایع دفاعی نهاد ریاست جمهوری  را در محله شیشلی استانبول مورد بازدید قرار داد.

به دستور وارانک ، آزمایش شلیک عمودی سیستم پیشرانه موشک هیبریدی (SORS) که برای اولین بار توسط شرکت دلتا وی ساخته شده و قرار است راهی فضا شود انجام شده است.

همچنین آزمایش شلیک دوم برای موتور راکت ترکیبی نیز انجام شد که قرار است در مأموریت “فرود سخت بر روی ماه” ، در چارچوب برنامه ملی فضایی در سال ۲۰۲۳ مورد استفاده قرار گیرد.

گفته می‌شود تست های انجام شده با موفقیت کامل به پایان رسیده و هر دو موتور مطابق برنامه موجود ، برای مدت زمان مشخص شده کار کرده است.

این در حالی است که در ماه‌های آینده ، “نمایش پرواز” با آزمایش‌های مربوط به پرتاب موشک‌ها ، برگزار می‌شود.

موشک هیبریدی (SORS) بعنوان یکی از بزرگترین سیستم‌های موشکی ترکیه ، دارای پیشرفته ترین پیشرانه موتور راکتی ترکیبی در جهان است که شامل سوخت‌های مایع اکسید کننده و جامد است و به عنوان یک فناوری نوآورانه در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید

انتقاد از چین و روسیه بخاطر نسل کشی ترکان اویغور و اشغال کریمه در نشست جی‌۷

اؤیرنجى: وزرای خارجه هفت کشور صنعتی در نشست لندن، چین را به نقض حقوق بشر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *