پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / گزارش / ‍ غارت مافیایی شهرستان سلماس / سهیل حبیبی کهنه شهری

‍ غارت مافیایی شهرستان سلماس / سهیل حبیبی کهنه شهری

(مطلب ارسالی از جانب مخاطبین)

سلماس شهری مافیایی برای از بین بردن فرهنگ ، تمدن ، اخلاق و اقتصاد مردم!!!
تا چند سال پیش اثر تاریخی حمام شیخ داشت از بین میرفت که با تلاشهای بعضی از مردم فرهنگ دوست سلماس این سناریو قطع شده و فی الحال در این مکان اداره میراث فرهنگی را دایر کردند و به لطف ایزد منان دو نفر به عنوان کارمند این اداره مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستند و نان آور خانواده هایشان!!!!
مجسمه ی فردوسی داستانی شد واسه خودش!! توضیح دادن و بازگشت به حواشی این اقدام و این حرکت هیچ حاصل و ثمره ای نخواهد داشت چون گودال قومیت، ما را در منجلاب و گرداب خود غرق کرده و از بین میبرد!!!!
اما از سینمای سعدی برایتان عارض شوم که حتی پارلمان اجرایی شهر از تخریب و نابودی اندرونی و غارت این مکان فرهنگی و هنری کوچکترین اطلاعی نداشت و ریاست سابق اداره ارشاد نیز برای این اتفاق توجیه قابل قبولی ارائه ندادند. فلذا قبل از انتقاد کردن بخاطر تخریب سینما اول از خود سینما اطلاعی باید داشت!!!. در بیشترین تعاریفی که از سینما تاکنون بعمل آمده میتوان به این نوع بسنده کرد:
سینما یک رسانه دیداری شنیداری مبتنی بر فناوری است که به وسیله آن فعالیت اقتصادی صورت می‌گیرد و همچنین قابلیت استفاده هنری را داراست.
حال همچین مکانی را با هزاران نوع ترفند و نیرنگ ، شبانه و بدون اطلاع مسئولین مربوطه از بین بردن چه مفهومی دارد؟؟؟؟؟؟؟
از زورخانه پوریای ولی بگم که دل خیلی از پهلوونای شهر از عدم فعالیتش پره.!!!
اولا هزینه ای که کردین و زورخانه را در خارج از شهر بنا نهادین را چه عجب در داخل استادیوم سلماس استارت ساخت و سازش را نزدین تا در همچین مواقعی که بالای دو سال است هیچگونه فعالیتی در این مکان صورت نگرفته ، لااقل ورزشکاران رشته های دیگر بتوانند ازش استفاده بکنن؟؟؟
ثانیا ورزش زورخانه یا همان باستانی ورزشی اخلاق محور به همراه خوی و خصلت مردانگی و جوانمردی و دارای معنویات خاص و ایده آل برای شهری همچون سلماس است که جوانان این شهر از بیکاری ،رکود و عقب ماندگی موجود در هر زمینه ی این شهر روحیه ای پرخاشگرایانه پیدا کرده اند و چه بسا فعالیت این مکان ورزشی معنوی ، میتوانست در هنجارسازی جامعه نقشی پر رنگ ایفا کند.
ولی هزاران افسوس این مکان به هتل خلوت یا حیاط خلوت عده ای خاص تبدیل شده که در زمان تشریف فرمایی به سلماس چند ساعتی را در دفتر زورخانه به خوشی میگذرانند و فتواهای صدمن یغاز سر میدهند.!!!
در باره منطقه ی ویژه اقتصادی هم بصورت عام همه مردم میدانند که چه شد اما بصورت خاص در نوشته ی بعدی توضیح خواهم داد تا بدانیم چه عواملی باعث شد تا اقتصاد شهرمان روز به روز تضعیف شده و به سمت ورشکستگی در اکثرصنوف هدایت شود .
حمام شیخ ، سینما سعدی، زورخانه پوریای ولی، منطقه ویژه اقتصادی همه و همه بخاطر عده ای سودجو و ناآگاه از دست رفته بود و چه بسا با این وضعیت اندوخته های دیگری را نیز از دست میدادیم ولی…..
سلماس ، کهن شهر با قدمت
کهن دیار غریب آذربایجان غریب
دیار مردان بزرگ ، نگین دفن شده کشور ایران در زیر آوارهای سیاست مافیایی عالیجنابان مسند طلب!! ، مدفن ۳۵۰ شهید ترک عثمانی در زمان حمله ی جیلو و روس به آذربایجان که بزرگترین امتیاز توریستی منطقه بود و میتوان حتی رئیس جمهور دولت ترکیه را بصورت تعظیم و احترام در مقابل ملت آذربایجان و عظمت آن شهیدان در جهت بازگشایی این دروازه بزرگ اروپا به آسیا شاهد بود ومیسر ساخت ، نمیدانم کدامین دستهای پشت پرده برای رویش و شکوفایی تو داس ظلم و تخریب و ویرانی را جهت غارت دارایی های فرهنگی و تمدنی و اخلاقی و اقتصادی ات تیز کرده اند!!؟؟ نمیدانم این مافیای سیاست چرا فقط برای اندوخته های تو و دارایی های تو دندان تیز کرده است!!؟؟ و در عین ناباوری و حیرت مردم ، مسئولین ما نیز سکوت اختیار کرده و از مبارزه و دفاع از دارایی های مادی و معنوی این شهر بخاطر ترس از دست دادن مبلمان ریاست شهری شانه خالی میکنند.!!!؟؟
اما آسوده باش که همه با هم برای آباد کردنت خواهیم کوشید و ذره ای غفلت نخواهیم کرد و صرفا جهت اطلاع :
گرگها خوب بداننددر این ایل غریب
گر پدر مرد تفنگ پدری هست هنوز

بیشتر بخوانید

ساز ناسازگار بیش از دو دهه ایران در دریای خزر/ دکتر لطیف حسنی

  مناقشه دریای خزر زمانی آغاز گردید که جمهوری آذربایجان در سال ۱۹۹۴ به اعمال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *