چهارشنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
خانه / اخبار / ‍  مرگ دلخراش جوان ترکمن در تهران

‍  مرگ دلخراش جوان ترکمن در تهران

خانواده مسکین و مستمند به امید رزق و روزی نام بچه شان را عبدالرزاق گذاشتند، اما عبدالرزاق وقتی به سن کار رسید راهی را رفت که بدلیل بیکاری فراوان در منطقه، بسیاری از جوانان و نوجوانان هم‌سن و سال او می‌روند.

عده‌ای راهی مناطق خارج از ترکمن‌صحرا و عمدتاََ کارخانه‌های اطراف تهران و شاهرود

او نیز همچون بسیاری از جوانان جویای کار روستاهای ترکمن‌صحرا راهی تهران شد تا کمک خرج خانواده باشد، اما سه روز پیش میان دستگاه پرس له شد تا بازهم چشم امید خانواده‌ای برای همیشه بسته و جان جوان کارگری در پی لقمه‌ای نان از تن رفت و هم اکنون از مراسم تدفین او برگشتم.

به راستی تا کی جوانان رعنای منطقه ما در آرزوی لقمه‌ای نان این همه در دیار غربت سرگردان و در شرایط سخت کاری و معیشتی باشند؟ چرا باوجود این همه امکانات طبیعی و پتانسیل ایجاد اشتغال، آمار بیکاری در منطقه کماکان رکورددار است؟! چرا جوانان ما به عنوان نیروی کار ارزان به دیگر مناطق بروند؟ چرا از توان و انرژی این جوانان برای رشد و توسعه منطقه استفاده نشود؟

اگر شرایط و فضای کار در همین نزدیکی‌ها مهیا باشد جوانان غیرتمند که به دنبال رزق و روزی حلال هستند دیگر آواره غربت و دچار اینچنین مشکلات عدیده نمی‌شوند. غربت و دوری از خانواده، مشکلات و آسیب‌های خاص خود را دارد.

کم نیستند جوانان کارگری که هرساله در سایر شهرها در اثر حوادث ناشی از کار و یا شرایط سخت، ناایمن و طاقت فرسای کاری جان خود را از دست می‌دهند یا ناقص‌العضو می‌شوند، با کمی دقت به راحتی می‌توانید جوانانی را ببینید که یک یا تعدادی از انگشتان دست خود را زیر دستگاه پرس در کارخانه‌های اطراف شهرهای بزرگ از دست داده اند.

چرا؟ یک جای کار می لنگد.!

یکی از دوستان عبدالرزاق

بیشتر بخوانید

نگاهی حقوقی اجمالی به موضوع شکنجه و قوانین مرتبط جاری / ابراهیم نوری

از آنجایی که ممنوعیت شکنجه بعنوان رفتاری ناقص حقوق بنیادین انسان تحت هیچ وضعیت یا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *