خانه / اخبار / ‍  چین، از تورک‌های اویغور در کارخانه‌های خود بیگاری اجباری می‌کشد!

‍  چین، از تورک‌های اویغور در کارخانه‌های خود بیگاری اجباری می‌کشد!

اؤیرنجى : گزارش ۱۸۰ نهاد حقوق بشری، که در ماه ژوئیه گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که تقریبا در کل تولیدات صنعت مد «کارگران اویغور » در بسیاری از مناطق چین به بیگاری گرفته می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین این مارک‌های مد، لباس‌های زارا هستند و برخی از فعالان حقوق بشر در شهر پاریس دو ماه پیش اتیکت‌هایی روی لباس‌های این مارک اسپانیایی در فروشگاه‌های زارا در پایتخت فرانسه چسباندند که نسبت به استثمار کارگران اویغور هشدار می‌دادند.

به گفته سازمان‌های حقوق بشری بیش از ۸۲ مارک تجاری برجسته در کارخانه‌های تولیدی خود در چین از کار بی‌مزد کارگران اویغور بهره می‌برند. همچنین به گفته این گزارش بیش از ۸۰ هزار اویغور که همگی از استان سین کیانگ می‌آیند، در کارخانه‌های چین در سراسر این کشور پهناور مشغول بکارند.

کارشناسان سازمان ملل و گروه‌های مدافع حقوق بشر می‌گویند مقامات چینی حداقل یک میلیون اویغور و دیگر مسلمانان تورک تبار را در اردوگاه‌هایی که به اردوگاه‌های کار اجباری مشهور شده‌اند، بازداشت کرده و تحت نظر دارند.
پکن می‌گوید که این اردوگاه‌ها «داوطلبانه بوده و هدف آنها مقابله با افراط‌گرایی مذهبی و فقر» است. نمایندگان اویغورها در اروپا می‌گویند پکن برای توجیه اقدامات خود و تشبیه مراکز به اردوگاه‌های کار اجباری، تهدیدات خود را بیش از حد افزایش داده است.

بیشتر بخوانید

الکسی ناوالنی منتقد پوتین هنگام ورود به مسکو بازداشت گردید!

اؤیرنجى : پلیس روسیه، روز یکشنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۹ الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *