خانه / آذربایجان / پیام تبریک ترکیه به مناسبت سی‌امین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک با آزربایجان
azərbaycan türkiyə

پیام تبریک ترکیه به مناسبت سی‌امین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک با آزربایجان

اؤیرنجی : وزارت خارجه ترکیه سی‌امین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک با آزربایجان را تبریک گفته و اعلام کرد برادری و همکاری نزدیک دو کشور تضمین بزرگی برای صلح و ثبات در منطقه است.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای به مناسبت سی امین سالگرد برقراری مجدد روابط دیپلماتیک با جمهوری آزربایجان که با امضای «پروتکل احیای روابط دیپلماتیک» آغاز شد، ضمن تبریک اعلام کرد که «آنکارا در تمام روزهای خوب و سخت در کنار باکو حضور داشته و خواهد داشت».

در این بیانیه با اشاره به اینکه ترکیه اولین کشوری بود که پس از استقلال آزربایجان روابط دیپلماتیک برقرار کرد، تصریح شده است: «آزربایجان در ۲۹ اکتبر ۱۹۹۱ قاطعانه اراده خود را برای عضویت برابر در جامعه جهانی ابراز کرد که عیدی بزرگ برای ترکیه نیز بود».

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود افزوده است: «ترکیه در ۳۰ سال گذشته در تمامی روزهای خوش و سخت در کنار کشور دوست و برادر آزربایجان ایستاده و این مهم را بار دیگر در جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ و آزادسازی سرزمین‌های اشغال شده نشان داد».

این وزارت‌خانه با تاکید بر اینکه هر دو کشور نسبت به ۳۰ سال پیش بسیار قدرتمندتر هستند، تصریح کرده است: برادری و همکاری نزدیک دو کشور تضمین بزرگی برای صلح و ثبات در منطقه است.

بیشتر بخوانید

عالم نامدار آذربایجانی ؛ صفی الدین اورموی / دکتر توحید ملک زاده

سرزمین هنرپرور آذربایجان در قرون وسطی مولود دو تن از بزرگان علم و هنر و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *