خانه / آذربایجان / سلام نظامی هواداران تراکتور و حمایت از ارتش ترکیه

سلام نظامی هواداران تراکتور و حمایت از ارتش ترکیه

پس از سلام نظامی هواداران تراختور و حمایت از ارتش رهایی بخش تورکیه، برخی از افراد در داخل و خارج کشور تلاش کردند این مسئله را زیر سوال ببرند و این حرکت را حرکتی نژادپرستانه قلمداد کردند، ولی با توجه به فرمایشات خداوند در قرآن کریم و حضرت علی(ع) در حکمت ۲۹۵ نهج البلاغه و فرمایشی از امام صادق(ع) ملاحظه می کنیم که به عنوان مسلمان و شیعه، می بایست از ارتش رهایی بخش تورکیه قدردانی کنیم و کسانی که مخالف آن هستند، خودشان در صفوف دشمن قرار می گیرند.

در این جا باید ۲ نکته را در نظر گرفت:

۱٫ هواداران و فعالین ملی- مدنی آزربایجان جنوبی به دلیل زنده نگه داشتن یاد و راه شهدای ترور، به صورت نظامی سلام کردند که هیچ یک از شبکه های رادیوئی و تلویزیونی یا کانال های مجازی شبکه های اجتماعی کوچکترین اشاره ای نکردند!

۲٫ بنا به این که جامعه ایران یک جامعه مسلمان و شیعی مذهب می باشد، انتظار می رود که فرمایشات خداوند و امامان شیعی اجرا گردد؛ خداوند در قرآن، مولا علی(ع) در حکمت ۲۹۵ نهج البلاغه و امام صادق(ع) فرمایشاتی دارند که حمایت هواداران تراختور از ارتش رهایی بخش تورکیه را تصدیق می کنند:
الف) خداوند در آیه اول سوره مبارکه «ممتحنه» می‌فرمایند: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّکُمْ أَوْلِیَاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّهِ»؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دشمن من و دشمن خود را دوست نگیرید. شما با آنان طرح دوستی می افکنید، در حالی که آنان نسبت به حقی که برای شما آمده است، کفر ورزیده‌اند.
در اینجا باید سوال کرد، آیا گروهی که به دلیل اعتقادات مارکسیستی، خداوند را قبول نداشته و بر اساس قوانین الهی کافر حساب می شوند و دستشان آلوده به خون هزاران بی گناه است، چگونه می توانند دوست مسلمانان باشند؟

بر اساس گزارشات ارتش رهایی بخش تورکیه، از ۱۵ آگوست ۱۹۸۴ (۲۴ مرداد ۱۳۶۳) تا سال ۲۰۱۵، ۸۳ هزار و ۵۰۰ مورد حمله پ.ک.ک در تورکیه صورت گرفته است که بر اساس آن ۶ هزار و ۷۴۱ غیر نظامی کشته شده و ۱۴ هزار و ۲۵۷ غیر نظامی نیز زخمی شده اند. در درگیری با تروریست های پ.ک.ک ۷ هزار و ۲۳۰ نظامی تورک شهید شده و ۲۱ هزارو ۱۲۸ تن نیز زخمی شده اند. همچنین در پی حملات تروریستی پ.ک.ک، ۸۸۲ محل کار و ۸۸۴ ماشین شخصی صدمه دیده است.

با استناد به آمار رسمی خبرگزاری دفاع مقدس، عملکرد پژاک (شاخه ایرانی پ.ک.ک) از بدو تاسیس خود از فروردین ۱۳۸۲ تا خرداد ۱۳۹۶ به قرار زیر می باشد: به شهادت رساندن بیش از ۳۰۰ شهروند و مجروح کردن ۲۷۰ شهروند وطن، ۲۵۰ درگیری مسلحانه، ۷۱ مورد مین گذاری، ۵۳ مورد عملیات ترور، ۹ مورد بمب گذاری و بیش از ۸۰ مورد تهدید و ارعاب… در سال های اخیر نیز این گروهک تروریستی همراه با تروریست های پ.ک.ک تعدادی از نیروهای مرزبانی، سپاهی و مردم غیر نظامی را به شهادت رسانده است.

ب) حضرت علی(ع): امام علی علیه السلام در حکمت ۲۹۵ نهج البلاغه، فرموده اند: «أَصْدِقَاؤُکَ ثَلاَثَهٌ، وَأَعْدَاؤُکَ ثَلاثَهٌ؛ فَأَصْدِقَاؤُکَ: صَدِیقُکَ، وَصَدِیقُ صَدِیقِکَ، وَعَدُوُّ عَدُوِّکَ. وَأَعْدَاؤُکَ: عَدُوُّکَ، وَعَدُوُّ صَدِیقِکَ، وَصَدِیقُ عَدُوِّک»َ. دوستانت سه گروهند و دشمنانت نیز سه گروه؛ اما دوستانت: دوست تو و دوست دوستت و دشمن دشمنت و اما دشمنانت: دشمن تو و دشمن دوستت و دوست دشمنت هستند.

بنا به این که ارتش رهایی بخش تورکیه با تروریست های پ.ک.ک/ پژاک مبارزه می کند و حتی در گذشته (دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد) عملیات مشترکی با نیروهای نظامی کشورمان علیه پ.ک.ک اجرا می کردند و با استناد به فرمایشات مولا علی(ع) در مورد دوست و دشمن در حکمت ۲۹۵ نهج البلاغه، نتیجه می گیریم که ارتش رهایی بخش تورکیه دوست ما و کسانی که حامی پ.ک.ک و یا دشمن ارتش رهایی بخش تورکیه هستند، دشمن ما محسوب می گردند.

ج) امام صادق(ع): در حدیثی از ایشان داریم؛ کسی که کافری را دوست بدارد با خدا دشمنی کرده است؛ دوست دشمن خداوند همان دشمن خداوند است. بنابراین یکی از عوامل غضب الهی دوستی با دشمن خدا است که دشمن خدا یکی کافران و یکی دیگر ظالمان و جباران هستند.

نکته جالب توجه عدم واکنش منتقدان عملکرد هواداران تراختور آزربایجان جنوبی، به برافراشته شدن پرچم پ.ک.ک/ ی.پ.گ توسط اکراد و یا نوشتن نامه به اردوغان، توسط جریان اصلاح طلب کُرد به منظور آزادی رهبر گروه تروریستی، عبدالله اوجالان می باشد! همواره دولت های اصلاح طلب خاتمی و روحانی به طور علنی از تروریست های پ.ک.ک حمایت کرده اند.

لازم به یادآوری است که در سال ۱۳۷۷ نیز، پس از دستگیری اوجالان توسط نیروهای امنیتی تورکیه، شبه نظامیان کُرد هوادار اوجالان، با تظاهرات خشونت آمیز به تخریب خانه ها و مغازه ها در خیابان دانشکده اورمیه پرداختند. در ادامه، جمعی از خانواده شهدا و جوانان غیور اورمیه در اعتراض به این تخریب ها و غارت ها، خواستار انجام راهپیمایی و تظاهرات مسالمت آمیز از استانداری شدند که “علی محمد غریبانی”، استاندار نا آگاه و اصلاح طلب افراطی دولت آقای خاتمی، با آنان مخالفت کرد ولی اجازه تجمع به اکراد را در مقابل سفارت تورکیه صادر نمود! این عمل با واکنش زنده یاد حجه الاسلام غلامرضا حسنی روبرو گشت و ایشان، با بیان این که دستگیری اوجالان چه ربطی به ایران دارد؟! مردم اورمیه چه گناهی کرده¬اند؟ خطاب به مردم اعلام کرد: « فردا به صورت کفن پوش در خیابان¬های شهر اورمیه حاضر خواهم شد تا ببینم چه کسی و کدام حزبی جرات دارد به بهانه¬ی حمایت از اوجالان، به حریم شهر و مردم اورمیه تجاوز کند؟ و نظم و امنیت و آرامش شهر را به هم بزند؟» بدین شکل پس مانده های حزب دموکرات و کومله نیز، با این که برنامه ریزی وسیعی برای این روز داشتند و متاسفانه از استانداری مجوز هم گرفته بودند و می خواستند در مقابل کنسولگری تورکیه بروند، با اولتیماتوم حسنی و حضور مردم اورمیه، همه سازماندهی شان از هم گسست و حساب کار دست‌شان آمد و از شهر گریختند.

یازار: کؤلگه

بیشتر بخوانید

اقرار خبرگزاری فرات به زورگیری عناصر پ ک ک در روستاهای آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : خبرگزاری فرات ارگان رسانه ای پ ک ک به صورت ضمنی به زورگیری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *