سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / دانشجویان معترض به افزایش سهمیه ایثارگران حکومتی ،مقابل ساختمان مجلس تجمع نمودند

دانشجویان معترض به افزایش سهمیه ایثارگران حکومتی ،مقابل ساختمان مجلس تجمع نمودند

اؤیرنجى  : روز چهار‌شنبه۲۳خردادماه۹۷ جمعی از پزشکان و دندانپزشکان همراه با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد سایر رشته‌ها، در اعتراض به اضافه شدن ۵ درصد به سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران حکومتی در رشته‌های مختلف پزشکی در دانشگاه‌ها؛ در مقابل مجلس دست به تجمع زده و خواهان لغو این سهمیه و تبعیض شدند.

به گزارش اؤیرنجى ؛جمعی از دانشجویان پذیرفته‌شده در مقطع کارشناسی ارشد و دستیاری پزشکی صبح چهارشنبه ۲۳ خرداد با تجمع مقابل مجلس نسبت به اعمال سهمیه پنج درصدی ایثارگران و ادغام با سهمیه ۲۵ درصدی در آزمون دستیاری پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی اعتراض کردند.

این دانشجویان که از دانشگاه‌های مختلف به همراه جمعی از فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی مقابل مجلس تجمع کرده بودند خواستار اصلاح این مصوبه و لغو این سهمیه بندی و تبعیض از سوی نمایندگان شدند.

معترضین دستنوشته‌هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته بود:« نه  به سهمیه سی درصدی»و «عدالت آموزشی».

در جلسه ۲۰ خردادماه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور معاون آموزشی وزارت علوم و رئیس سازمان سنجش پیشنهاد افزایش ظرفیت سهمیه ایثارگران مطرح شد.

قاسم احمدی لاشکی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران در این‌باره گفت: «با اصلاح ظرفیت در صورتی که به‌طور مثال ظرفیت ارشد در یک کد رشته ۱۰۰ نفر است به دلیل اعمال سهمیه ۳۰ نفر مازاد بر ظرفیت برای آنان منظور می‌شود و ۱۰۰ نفر داوطلب به صورت عادی باتوجه به مناطق با یکدیگر رقابت می‌کنند.»

به‌گفته او قرار شده وزارت علوم بررسی لازم را انجام دهد و نتایج بررسی را به کمیسیون آموزش ارائه دهد؛ در صورتی که وزارت علوم با آن همراه باشد، این موضوع در جلسه علنی مجلس به رأی گذاشته می‌شود.

همچنین روز شنبه ۱۹خرداد سال ۹۷ نیز دانشجویان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دراعتراض به افزایش سهمیه خانواده های بسیجی در دانشگاه ها در مقابل ساختمان وزارت علوم تجمع کرده بودند

این تجمع نیز در اعتراض به افزایش سهمیه خانواده های ایثارگران و جانبازان درمقابل وزارت علوم صورت گرفته بود.

دانشجویان شرکت کننده در آزمون ورودی دانشگاهها در دوره ی تحصیلات تکمیلی ؛ پس از اطلاع از اینکه سهمیه های خانواده های ایثارگران و جانبازان در دفترچه ی انتخاب رشته ۳۰ درصد افزایش یافته است تجمع ؛ خود را درمقابل وزارت علوم آغاز کرده بودند.

اما ممسئولین نالایق  بازرسی در وزارت علوم به تجمع کنندگان گفته بودند : « آنقدراینجا بایستید که خسته شوید»

بیشتر بخوانید

استخر فرح ؛ محلی که سران حرف گوش نکن را راهی گور می کند

اؤیرنجى: در تجمع اعتراضی به تاریخ (پنج‌شنبه ۲۵ مرداد) در مدرسه فیضیه قم که شرکت‌کنندگان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *