Son Dəqiqə
Home / Azərbaycan / Bugün Azerbaycan`ın Milli Kahramanı Mübariz İbrahimov`un doğum günü!

Bugün Azerbaycan`ın Milli Kahramanı Mübariz İbrahimov`un doğum günü!

Ölüsü bile düşmanı korkutmağa yetmişti!

“Azerbaycan halkı sapına kadar Türk; şehidinin ardından elbette gözyaşı döküyor ama birken bin olup yeniden vatanını savunmaya koşuyor korkusuzca, yiğitçe, kaltabanlığa sırt çevirmecesine, kanla nice kez yıkanmış bayrağını elinden düşürmemecesine.

Bu yiğitlerden biri de Mübariz İbrahimov’du. Yaşasaydı bugün 32 yaşında olacaktı ( – red); 7 Şubat 1988’de doğmuştu. Kalktı, babası Ağakerim’in elini öptü, Azerbaycan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Bölüğü’nde askerlik görevini yaptı, 2007 yılında terhis oldu, bir süre çalıştıktan sonra 2009’un Ağustos güneşini ardına alıp orduya koştu, uzman çavuş olarak, kendi isteğiyle Karabağ cephesine, sınır birliğine atandı.

Her delikanlı gibi onun da düşleri vardı elbet. Yuva kurmak, çoluğa çocuğa karışmak, huzur içinde yaşamak, özgürlüğüne kavuşmuş topraklarında, bayrağının gölgesinde, kulağında mübarek ezan sesiyle yaşlanmak bunlardan birkaçıydı. Nereden bilsin ilk gençliğinde şehit düşeceğini vatanı uğruna!

Mübariz, bunca yıldır süren tacizden, bir karış derken bir arşın derken kilometrelerle elden giden onca mübarek toprağına saldıranlardan kurtulmak istiyordu sadece. Onlar gibi yedi cetlerinin kökünü kurutmak, karılarını, yaşlılarını, bebelerini öldürmek gibi bir niyeti yoktu. Hele de sivillere saldırmak aklının ucundan dahi geçmezdi. Ama bitmeliydi bu hayatı cehenneme çeviren arsızlık, küstahlık, vurdumduymazlık, saldırganlık. Huzur istiyordu sadece; bir tutam huzur. Hem kendi için hem de milleti için! (Aziz ÜSTEL)

Tarih 19 Haziran 2010`du. Mübariz bir kimseye haber vermeden, arkasında sadece bir mektup bırakarak sınırı geçti. Kalbi Vatan aşkıyla çarpan İbrahimov, sadece bir şeyi düşünüyordu: Ermenilerin Azerbaycan Türklerine karşı yaptığı soykırımları, katliamları.

Ermeni sınır karakoluna giren Mübariz, burada soysuz Ermenilerle kahramancasına savaştı. Ermeniler korkularından ne yapacağını şaşırdı. Bu şaşkınlıkları onların Mübariz İbrahimov`un eliyle cehennemi boylamalarına sebep oldu.

Onlar bir Türk oğlu Türkün karşısında duramayacaklarını anlamıştılar!

Evet, bunu anlamıştılar ve Mübariz İbrahimov Şehadet mertebesine yükseldikten sonra da korkularından onun cesedinin ellerini ıkıca bağlama gereği duymuşdular.

Türkün ölüsünden bile korkan soysuz Ermeniler, bizlerin bir ölüp bin dirildiyini anlayacakları zaman çok geç olacak!

Rahat uyu Şehidim!

Başqa xəbəridə oxuyun

“İran Hizbullah zindanında ” romanından ; Tora düşməyən balıq(2) / Eluca Atalı

  Yemədiyin bir şeyi öldürmək nəyinə lazımdı? Molla əbasını çıxarıb dəli bir çılğınlıqla akvariumu əbası …

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir