Son Dəqiqə
Home / Azərbaycan / Karabağ / Hasan Barın

Karabağ / Hasan Barın

Çelimsiz vursanız yumruğunuzun yarısının boşa gideceği bir hırsız düşünün; arkasındaki güce güvenip evinize giriyor, altı odalı evinizin  iki odasına bu odadakinin bazılarını vahşice öldürüp, yerleşiyor. Sizin bu iki odaya girmenizi silah gücüyle engelliyor, sizi ve eşyalarınızı atıp kendi ailesini ve eşyalarını yerleştiriyor. Haksız olduğunu beyan eden bilmem kaç tane mahkeme karar olmasına rağmen bu kararlarında takmıyor, çıkmam da çıkmam diye arkasındaki gücü arkasına alarak şımarık çocuk edasıyla evinizde yaşamaya, mahremiyetinizi mahvetmeye devam ediyor. Üstüne üstük kendi eviymiş gibi davul zurna eşliğinde odalara sorumlu ataması yapıyor.

Bu anlattığım insanlar arasında asla olamayacak masalsı bir kurgu!

Bu ciddiyetsiz kurgu insanlar arasında olma olasılığı olarak düşük olsa da, devlet olarak Ermenistan’ın, Rusya’ya güvenerek tam olarak yaptığıdır.
Ermeniler bunu yapıyor kabahatli de, kendi evine bunun yapılmasına kesinlikle müsade etmeyecek olan, ama gaspedilen vatan toprağı olunca, bu durumu kanıksayarak kendini günlük kazançlara bırakan Türk İnsanı daha az mı kabahatlidir?
Bu tür düşünenlerin çıkaracağı payı o payla baş başa bırakarak devam edeyim!

Azerbaycan Hükümeti’nin daha önceki yıllardaki hak arama çabaları bir kenara, 30 senedir  uluslararası hak arama çabalarındaki ısrar; ekonomik ve askeri açıdan güçlenmek için zaman kazanma çabaları anlayışla karşılanabilir.
Ama 300 yıl gibi hissetsekte 30 sene geçti!
Şu an özellikle Türkiye ile ortak calışmalar sonucu Askeri ve ekonomik açıdan Karabağ’ı kaybettiği zamandaki askeri ve ekonomik açıdan güçsüz Azerbaycan değildir. Ama Ermenistan o halinden daha beterdir.

Şu tarihe kadar yaptıklarıyla hesaplaşacağı günü hınçla beklerken, Dünya’nın şu günlerde kendi derdiyle meşgul olmasını fırsat bilerek  birde Karabağ’da sözde hükümet kurması biz Türk Milliyetcileri’ni iyice çileden çıkarmıştır.

Ermenistan Hükümeti ve Ermeni Diasporasının son zamanlarda bir elinde davul, bir elinde tokmakla kendi çalıp kendi oynayarak yaptıkları yla çileden çıkan Türk Milliyetçileri, davul onlarda kalsın da tokmağı eline geçireceği zamanı sabırsızlıkla beklemektedir.
Tokmağı aldığımız o  gün geldiğinde ki ben çok uzun görmüyorum, o davulu çalanlar ile Ermeni Diasporası’nın Avrupa’da yaşayan  zengin çocuklarını da  karşımızda görmek isteriz.

Peki şu ana kadar güvendiği nedir?
Ruslar ve ülkelerindeki iki tane Rus üssü.

Ermenistan Hükümetinin milliyetçi oyları kendine çekmek için yapmış olduğu şovlari destekleyen Ermeni Halkı şunu iyi bilsin ve emin olsunlar ki;
Bırakın Ermenistan’la, çok güvendikleri Rusya’yla papaz olsak bile, bizim Rusya’ya vereceğimiz zarar Rusya’nın bize vereceği zarardan daha az olmaz.

Kendilerinde veya kendilerini kollayan ülkelerde  nükleer silah var diye güvenenler.
Şu iki konuyu unuturlarsa büyük hata yaparlar:
1 Şuna emin oksunlar Türkiye de hangi silahların olduğunu bilmiyorlar. Bizim olan silah ve insan gücü kardeşimizindir de!
2 Can Azerbaycan için,  bir emirle ölmeye hazır, kefeni üzerindeki elbise  olan milyonlarca Türk vardır. Bu sayı Ermenistan’ın şu anki nüfusundan fazladır.

Tarihte icad edilen ve edilecek olan en büyük silah ölümü göze almış insandır.

Tarih, kendini, kibirleriyle yıkılmaz, papaz duasıyla kutsal sayan ülkelerin, Türk’ün diske vuruşuyla yıkıldığına şahittir.
EvelAllah gene olacaktır.

Sağlık ve esenlikle kalın!

Başqa xəbəridə oxuyun

Biz Azərbaycanın özüyük: Urmiyadan başlayıb, bütün Güney Azərbaycanın bütün şəhərlərinə yayılan çağırış

Öyrənci; Urmudan (Urmiya) start götürmüş #Biz_Azərbaycanın_Özüyük çağırışına qısa müddət ərzində bütün Güney Azərbaycan şəhərlərindən yüzlərlə …

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir